Darmowa dostawa od 500,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Firany

Jak mierzyć firany i zasłony?
Zastanawiasz się, jak prawidłowo zmierzyć firany i zasłony, aby idealnie wpasowały się w Twoje wnętrze? Nie jesteś sam! Właściwe zmierzenie okien to kluczowy element w procesie wyboru zarówno firan, jak i zasłon. Wybór tych elementów dekoracyjnych może wydawać się prosty, jednak aby uniknąć błędów, które mogą wpłynąć na komfort i estetykę pomieszczenia, ważne jest, aby krok po kroku przemyśleć proces ich mierzenia.
Czytaj więcej
Jakie firany się nie gniotą?
Czy zdarzyło Ci się kiedyś powiesić świeżo uprane i wyprasowane firany, tylko po to, żeby po kilku dniach zauważyć, że znowu są pogniecione? Wybór odpowiednich firan może być trudniejszy, niż się wydaje, zwłaszcza jeśli chcemy, żeby wyglądały one estetycznie przez długi czas. Oprócz wzoru i koloru, ważne jest także to, z jakiego materiału są wykonane.
Czytaj więcej
Jakie firany kupić do salonu?
Sporo osób ma problem z wyborem firan do salonu, a przecież ta dekoracja okienna odgrywa bardzo ważną rolę w każdym wnętrzu. Jak się zatem za to zabrać? Dobrze dobrane firany muszą spełniać dwie ważne funkcje - dekoracyjną i praktyczną jednocześnie.
Czytaj więcej
Jak prać firany? Prawidłowe czyszczenie firan
Jak doprowadzić firany do czystości i przywrócić im śnieżną biel? Okazuje się, że pranie tego typu tkanin nie należy do najłatwiejszych. Są one bowiem bardzo delikatne. Jak należy je prać - ręcznie, a może w pralce? Co zrobić aby materiał po praniu nadal się dobrze układał?
Czytaj więcej
Jak prasować firany?
Firany i zasłony są ważnym elementem dekoracyjnym w pomieszczeniach, ale zawsze nadchodzi moment, kiedy trzeba je wyprać i wyprasować. Wiadomo, że prasowanie firan nie jest łatwym zadaniem, głównie ze względu na duże powierzchnie materiału i tkanin, które wymagają specjalnego potraktowania. Niemniej jednak istnieją sposoby, które ułatwiają tę czynność.
Czytaj więcej
Jakie firany kupić do sypialni?
Firany są nieodłącznym elementem dekoracyjnym domów i mieszkań. Nie tylko upiększają okna, ale i pozwalają odgrodzić się od zewnątrz. Trudno o lepszy sposób na zapewnienie sobie nieco prywatności. To aspekty niezwykle ważne w przypadku sypialni. Na jakie zasłony i firany warto się w tym przypadku zdecydować?
Czytaj więcej
Jakie firany wybrać do kuchni?
Okazuje się, że wybór firanek do kuchni wcale nie jest sprawą prostą. Każdy chyba marzy o przestronnej i ładnie rozświetlonej kuchni. Dlatego niezbyt dobrym pomysłem jest zaciemnianie wnętrza ciężkimi dekoracjami okiennymi. Jednak z drugiej strony warto pomieszczenie nieco ożywić i dopełnić poprzez odpowiednie tekstylia. Bez nich kuchnia będzie smutna, nijaka. Zatem na jakie firany warto się w tym przypadku zdecydować?
Czytaj więcej
pixel